[- ASTRONOMIJA -] > IZAZOV

Izazov Helix

(1/3) > >>

stipe:
Evo i mene.

Obrada Photoshopu CS6

!. Sibanje brightness-contrast do izvlacenja maglice,
2. Smanjivanje saturacije,
3. Opet sibanje po brightness contrastu za pojacanje kontrasta,
4.Ponovno smanjivanje saturacije.
5.Balans boja pomaknut malo u plavo

Zocky:
Stipe, radi lakših usporedbi bilo bi bolje da si svoju fotku stavio u istu rubriku sa ostalima :76:
Glede obrade. Zašto nisi prvo razvukao histogram pomoću Levels-a ili Curves-a? Ovako si sa kontrastom nabio crninu u pozadinu i istovremeno prekurio zvijezde.

Mauro:
Imamo iste zvijezde, obojica nešto radimo krivo  :mrgreen: .

Zocky:
Previše kontrasta i brightness-a i nema povratka. Izgubiš fini prijelaz zvijezde na pozadinu i izgubiš svaku šansu da izvučeš boju iz zvijezde.
Ovdje sam ubacio par tutoriala o obradi u PS-u, pa pokušaj na taj način :106:

stipe:

--- Citat: Zocky - 29.01.2014. u 00:32:33 sati ---Stipe, radi lakših usporedbi bilo bi bolje da si svoju fotku stavio u istu rubriku sa ostalima :76:
Glede obrade. Zašto nisi prvo razvukao histogram pomoću Levels-a ili Curves-a? Ovako si sa kontrastom nabio crninu u pozadinu i istovremeno prekurio zvijezde.

--- Kraj citata ---

Jos se ja ucim "hodati" u PS-u, ovo mi je prva obrada i to tudje deep sky slike, svoje jos nemam. Ovo te drugo nisam jos ni skuzio, bez zamjerke. Kad sam bio na Lastovu Dag mi je pokazao par sitnica u PS-u za koje nisam znao da postoje, a ovako sam moram otkriti kako cu. Ako skuzim kako bolje obraditi, stavim je ponovno :wink:

Sad me muci kako spojiti R kanal u PS-u sa Ha sivonjom :mrgreen: kod Elephant trunk-a, ako se to uopce u njemu moze...

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju