Autor Tema: Postanak vrsta - čovjek  (Posjeta: 45885 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline hristijan90

• Mjesečar
  • *
Odg: Postanak vrsta - čovjek
« Odgovori #20 u: 04.02.2010. u 16:44:35 sati »
Tu se moram uključiti, ostavite se politike i Biblije, one ne spadaju ovdje, za to imate drugih foruma na Internetu :251:
Ne mozes se tek tako postaviti protiv toga kad nisi ni video drugu stranu! Ne mozes tek tako odbaciti esencijalnu stvar svega sto funkcionise u svemiru!

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #21 u: 04.02.2010. u 16:47:25 sati »
Ja mogu sve, ja sam administrator - BOG na ovom forumu :mrgreen:

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline Arkturus

• AstroPjesnik
« Odgovori #22 u: 04.02.2010. u 16:48:09 sati »
Ne mozes se tek tako postaviti protiv toga kad nisi ni video drugu stranu! Ne mozes tek tako odbaciti esencijalnu stvar svega sto funkcionise u svemiru!
Samo kratko. Jesi li ti jehovin svjedok?

Offline lonewolf21

• Carski forumski astroknjižničar
  • AstroMudrac
  • *
« Odgovori #23 u: 04.02.2010. u 16:57:21 sati »
Sama slozenost svih sistema i sve fizicke zakone ne mogu funkcionisati sami po sebi! Nasim ogranicenim umovima ne mozemo da shvatimo velicinu te inteligencije! Mora da je sve upravljeno od strane nekog Boga! Istinitog Boga koji je bio tu i Boga koji se svakodnevno pokazuje u zivotima ljudi i Boga koji ce opet doci! :hopla:

Nisam ateist ali i nevjerujem slijepo u ono što mi kažu nego sam pokušavam izvući neke zaključke iz onog što je u Bibliji i onog što nudi moderna nauka. Za tebe samo jedno pitanje - Vatikan je nedavno dao službenu izjavu da postoji mogućnost i drugih inteligentnih bića u svemiru koja su isto Božja djeca, pa kako u Bibliji stoji da je Bog stvorio čovjeka prema svom izgledu, prema čijem izgledu su stvorena ta druga bića?

Uzmi u obzir da je čovjek prilagođen uvjetima koji vladaju na zemlji, njenoj gravitaciji, sastavu atmosfere i sl. a izgledi da postoji još jedan potpuno isti planet su enormno mali i bića koja su nastala (od Boga stvorena?) na njemu sigurno će se razlikovati od nas pa dolazimo do pitanja na čiju sliku su oni stvoreni ako je Bog samo jedan?

Isto tako ne zaboravi da sama Biblija nije izvorna nego je tijekom vremena kroz povijest prepisivana i prevođena i mnogo od njene izvornosti je u tom postupku izgubljeno a postoje naznake da se ponekad sadržaj i namjerno mijenjao kako bi odgovarao vremenu u kojem se koristila.

Ipak kao što i sam kažeš, svatko ima pravo na svoje mišljenje. Ne želim ti nametati moje mišljenje no isto tako ne prihvaćam ni tvoje kao jedino ispravno pa bi bilo lijepo da na tome i ostane.
 [10*
There's a feeling I get when I look to the west,
And my spirit is crying for leaving.

45°13'01" N 17°44'28" E
SmogyBoy dobson 250mm (skoro gotov), Telrad finder
Hyperion 13mm, TSSP 20mm, TS Planetary HR 4mm, TS Barlow 1,5x-2x

Offline hristijan90

• Mjesečar
  • *
« Odgovori #24 u: 04.02.2010. u 17:01:42 sati »
Naravno da nisam! Samo verujem u Boga i verujem da je sve on stvorio! Nema veze...svako ima pravo da veruje u sta hoce...ko ce izgubiti videcemo uskoro...
http://www.gotquestions.org/Hrvatski/stvaranje-nasuprot-evoluciji.html Stojim iza ovoga...
« Zadnja izmjena: 04.02.2010. u 17:12:18 sati od hristijan90 »

Offline hristijan90

• Mjesečar
  • *
« Odgovori #25 u: 04.02.2010. u 17:11:56 sati »
Nisam ateist ali i nevjerujem slijepo u ono što mi kažu nego sam pokušavam izvući neke zaključke iz onog što je u Bibliji i onog što nudi moderna nauka. Za tebe samo jedno pitanje - Vatikan je nedavno dao službenu izjavu da postoji mogućnost i drugih inteligentnih bića u svemiru koja su isto Božja djeca, pa kako u Bibliji stoji da je Bog stvorio čovjeka prema svom izgledu, prema čijem izgledu su stvorena ta druga bića?

Uzmi u obzir da je čovjek prilagođen uvjetima koji vladaju na zemlji, njenoj gravitaciji, sastavu atmosfere i sl. a izgledi da postoji još jedan potpuno isti planet su enormno mali i bića koja su nastala (od Boga stvorena?) na njemu sigurno će se razlikovati od nas pa dolazimo do pitanja na čiju sliku su oni stvoreni ako je Bog samo jedan?

Isto tako ne zaboravi da sama Biblija nije izvorna nego je tijekom vremena kroz povijest prepisivana i prevođena i mnogo od njene izvornosti je u tom postupku izgubljeno a postoje naznake da se ponekad sadržaj i namjerno mijenjao kako bi odgovarao vremenu u kojem se koristila.

Ipak kao što i sam kažeš, svatko ima pravo na svoje mišljenje. Ne želim ti nametati moje mišljenje no isto tako ne prihvaćam ni tvoje kao jedino ispravno pa bi bilo lijepo da na tome i ostane.
 [10*

U svakom slucaju postoje druga bica stvorena od Boga i to nalazimo u bibliji... A po cijem su oblicju stvarani, ne znamo! Samo znamo da ih je Bog stvorio jer druge sile nema!

Ja verujem da se Bog pobrinuo da Biblija stgne do nas danas onako kako su je drugi pisali inspirisani od njega! Jer je to jedan od malo medijuma preko kojih se on nama otkriva! I mislim da nema promena u tome!

Ne namecem ni ja svoje misljenje, samo sam hteo da kazem da postoji i nesto drugo sto se nudi kao moguci odgovor na to odakle smo i gde idemo! Izzazivam vas da pogledate malo i drugu stranu pa da pogledate malo iz druge perspektive stvari!

:wink: :274:

Offline hristijan90

• Mjesečar
  • *
« Odgovori #26 u: 04.02.2010. u 17:14:35 sati »
Pogledajte ovaj sajt ako vas zanima moj pogled na stvari i na nauku..mislim da mozete dosta korisnih stvari da nadjete na istom...

http://www.creation6days.com/dokazi_stvaranja.htm

Offline Valent

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #27 u: 04.02.2010. u 17:37:04 sati »
Nisam se javljao na ovakve teme no sada bih nešto rekao.
Vjera u nešto ili nekoga osobna je stvar svakog pojedinca. Svatko
ima svoj pristup, mišljenje i vjerovanje. Nije dobro ne-vjernika nagovarati
da vjeruje a niti suprotno. Ja sam vjernik (kršćanin), Bibliju poznajem
jako dobro i ne vidim nikakvu suprotnost nje i današnje znanosti.
U potpunosti se slažem s Mariom da Bibliju ne treba doslovno shvaćati.
Isto tako, slažem se s Danijelom da ovaj forum nije mjesto za razglabanja
o vjeri, Bogu i srodnim temama.

Uhvatimo se svi naše najveće ljubavi - promatranja neba :hopla:.
Vedro nebo svima!  [38*

Offline lonewolf21

• Carski forumski astroknjižničar
  • AstroMudrac
  • *
« Odgovori #28 u: 04.02.2010. u 17:42:52 sati »
 :amen:
There's a feeling I get when I look to the west,
And my spirit is crying for leaving.

45°13'01" N 17°44'28" E
SmogyBoy dobson 250mm (skoro gotov), Telrad finder
Hyperion 13mm, TSSP 20mm, TS Planetary HR 4mm, TS Barlow 1,5x-2x

Offline hristijan90

• Mjesečar
  • *
« Odgovori #29 u: 04.02.2010. u 17:58:26 sati »
Uhvatimo se svi naše najveće ljubavi - promatranja neba :hopla:.
Vedro nebo svima!  [38*

:89: :112: :274: SLAZEM SE!
Zato smo i ovde na forumu,zar ne?....ne zamerite mi ako sam bio malo naporan..nije mi bila namera niti sam hteo da namecem neka svoja verovanja...samo sam rekao sta ja mislim! Naravno da svako ima pravo da veruje sta misli i da veruje u sta hoce! Ne zamerate mi, jel da?  :wink: [61* [04*

VEDRO NEBO :)