[- ASTRONOMIJA -] > PRAKTIČNA ASTRONOMIJA

Meteori

<< < (2/74) > >>

Krun0:
Pa na tome se radi u HMM, nisam rekao da je to moja ideja.....
    samo velim , da bi se mogao prakticno upoznati  (i pokazati)
    sa cijelim postupkom trebam podatke i s drugih stanica - moji nisu dovoljni....

HMM radi bazu meteora sa dvadesetak stanica koji ce biti temelj i za takve
   projekte....

Iv:

--- Citat: Krun0 - 10.05.2006. u 04:02:27 sati ---Ime              Datum maksimuma        meteora u maksimumu                 mati?na kometa

Leonids           Nov. 17                               10                                    Comet P/Tempel-Tuttle

--- Kraj citata ---

Taj br. meteora u maksimumu, na koji period se odnosi - sat/minut/što već? jer baš se "pripremam" za leonide, pa sam naletila na podatak da ZHR iznosi 115... to je br. u satu?

lijep pozdrav i vedro vam nebo...
iv.

davor:

--- Citat: Iv - 09.11.2009. u 21:00:08 sati ---Taj br. meteora u maksimumu, na koji period se odnosi - sat/minut/što već? jer baš se "pripremam" za leonide, pa sam naletila na podatak da ZHR iznosi 115... to je br. u satu?

lijep pozdrav i vedro vam nebo...
iv.

--- Kraj citata ---

Obično se računa broj meteora po satu.

lijep pozdrav i tebi!

Danijel:
S tim ZHR brojevima trebaš biti oprezna, to su samo prognoze dobivene na osnovu podataka ranijih aktivnosti rojeva/potoka. Mogu biti slični ali mogu i dosta odstupati. U svakom slučaju, želim ti uspješan lov na meteore. Bude li rezultata, podijeli ih s nama :D

Iv:

--- Citat: Danijel - 09.11.2009. u 22:30:15 sati ---S tim ZHR brojevima trebaš biti oprezna, to su samo prognoze dobivene na osnovu podataka ranijih aktivnosti rojeva/potoka. Mogu biti slični ali mogu i dosta odstupati. U svakom slučaju, želim ti uspješan lov na meteore. Bude li rezultata, podijeli ih s nama :D

--- Kraj citata ---
Uhh, nadam se da će prognoza biti dobra, i da neću prespavati  :mrgreen:
Znam da taj br. ponekad ne odgovara realnom stanju, desilo se par puta da sam uspjela bit budna i da je od npr. prognoziranih 100 bilo vidljivo osjetno manje...
thnx

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju