Autor Tema: Atlantis  (Posjeta: 7097 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
Atlantis
« u: 07.06.2006. u 03:36:55 sati »
http://paranormal.about.com/gi/dynamic/offsite.htm?site=http://www.flem%2Dath.com/del1.htm

Kona?no sam pronašao nešto o Atlantisu što se podudara s mojim hipotezama.
Uživajte .... 8)
« Zadnja izmjena: 07.06.2006. u 03:38:36 sati od Krun0 »
Deus non est !
Testimonia sunt omnibus per circuitum nostrum, si vis videre.

Offline Frank

• Global Moderator
  • AstroOdisej
  • *
  • Upoznavajući svemir spoznajemo sebe!
Odg: Atlantis
« Odgovori #1 u: 07.06.2006. u 15:01:49 sati »
Pozdrav!
?uo sam ve? teoriju da je Atlantida na Antarktiku bila. Bio je odli?an dokumentarac o tome prije par godina...
?ak sam se i ja dugo vremena bavio tim problemom. Ima mnogo pitanja vezanih za Antarktiku i teorija je imala dosta rupa, ali je i leijpo obješnjavala kretanje napredanih civilizacija prema gore iz smjera Južne Amerike pa na sjever...
Moram detaljnije prou?iti onaj site pa ?u više komantirati i postavljati pitanja...
Samo bi na kraju napomenuo da postoji karta prije Kolumba, iz Turskih izvora, koja prikazuje Sj. i J. Ameriku i djelove Antarktike...
Tako?er na zna se koliko su Egip?ani bili sposobni moreplovci. Naime južnoameri?ki indijanci su Cortesu i ostalim konkvistadorima pri?ali o bijelim bogovima kojisu došli preko more i kao zna?ajku opisali brade. Indijancima je genetski nemogu?e imati bradu pa se postavlja pitanje gdje su to prije vidjeli bijlca da ga mogu tako opisati. Zbog "bijelih bogova" su i pala tako lako sva carstva Amerike.
Imam dobru knjigu o tome...
Pozdrav!
Još su neiscrpni čovjek i zemlja čovjekova!

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #2 u: 07.06.2006. u 15:57:35 sati »
Aaaaa, vi to ozbiljno?
Što fali onom objašnjenju da je 1500 pr.n.e. eruptirao vulkan na otoku Thera, raznio cijeli otok i proizveo tsunami koji je razorio sve obalne gradove na Kreti. Na Kreti je tada cvjetala Minojska civilizacija (prema Britannici izrazito svojstvo ove civilizacije su ogromni gradovi i pala?e te vrlo razvijena umjetnost) koja se primitivnim gr?kim plemenima sa obale ?inila kao fantasti?na civilizacija. Nakon 1500.g.pr.n.e. po?inje nagli pad cijele civilizacije i sredinom 14. st. pr.n.e. došljaci zauzimaju Kretu. Wikipedia kaže da je erupcija vulkana There najzna?ajniji doga?aj u gr?koj povijesti prije pada Troje.  Platon je dugo nakon toga pisao hiperbolu o tome i iskoristio najve?u gr?ku katastrofu koja je zapravo slistila cijelu civilizaciju za moralnu poduku. Platon je naime u svojim dijalozima pisao i o ljudima koji gledaju sjene u pe?ini pa nitko ne ide na duga?ka putovanja traže?i tu pe?inu...

Todor
Trolor

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #3 u: 07.06.2006. u 19:10:19 sati »
to ne dolazi u obzir...... :!:
Ovaj tvoj atlantis ne objasnjava nista osim trivijalnih stvari dok ovaj moj ima potencijal protumaciti globalne fenomene i to milijune godina unatrag.....od Juzne Amerike,preko Afrike i Australije,zapise iz biblije,sve one detalje na mapama,Kolumba,piramide,bozanstva,pomak polova, a ima caki i veliki krater "planet killer"......sve su to teorijski potencijali koji nemaju cinjenice za potkrijepu,ali bas me zanima gdje je Frank nasao rupe.......mozda je mislio na krater  :lol:
« Zadnja izmjena: 07.06.2006. u 19:29:26 sati od Krun0 »
Deus non est !

Offline Frank

• Global Moderator
  • AstroOdisej
  • *
« Odgovori #4 u: 07.06.2006. u 22:13:43 sati »
Minojska je kultura svakako bila fascinantna, ali ona ne može biti Atlantida... Ne poklapaju se godine niti opis, a niti pozicija.
Kreta je daleko od Heraklovih stupova i puno manja od Platonovih opisa. Bilo je ?ak teorija da je i Troja u biti Atlantida, imam negdje doma ?lanak i o tome...A bila je i u Irsku smještana...
A sam Platon tako?et nije uvijek pouzdan bio i imao je puno izmišljenih opisa i pri?a u svrhu potkrepljivanja svojih filozofskih rasprava primjerima. Koliko pamtim pri?a o Atlantidi ne postoji kao pri?a, ve?  je dio dijaloga likova iz jednog njegovog djela...
I nitko drugi tko je u Egiptu bio ne spominje Atlantidu, a ?ak na ruševinama hrama u kojim je navodno Platon ?uo pri?u o Atlantidi nisu prona?eni nikakvi tekstualni ili slikovni dokazi koji bi potkrijepili tu pri?u. Pa ?ak niti u drugim kasnijim i ranijim djelima toga kraja i o?uvanim djelima tog hrama nema te pri?e. Stoga je i sama pri?a spekulativana, ali ako uzmemo u obzir da se sve to moglo tokom povijesti izgubiti i uzmemo da je pri?a istinita, možemo je analizirati i tražiti dokaze i protudokaze svakoj teoriji. Ako ništa drugo, nau?it ?emo nešto o svijetu tog vremena. Pa krenimo tragom teorija i pri?a...
Prije dosta godina njema?ki znanstvenik imenom Otto Muck je iznio zanimljivu teoriju o Atlantidi u Atlantiku sa mnogo dokaza i objašnjenja nekih zagonetnih fenomena koji se u tom kraju javljaju i sve se poklapalo - od ?udnog ponašanja Golfske struje, do migracije jegulja i to?nog poklapanja s Platonovim opisom krajolika i uvjeta do uništenja uzrukovanog padom Carolineskog meteorita...
Sve je ok bilo do ovog zadnjeg. Njegova Atlantida jednostavno nije mogla potonuti jer je spomenuto polje kratera puno starije od njegove Atlantide i nikako nije moglo biti klju? potopa. Za tim su se nanizali i drugi prigovori i teorija je propala...
"Napad" na Antarkti?ko treoriju ?u ti izvršit kroz koji dan, samo da sakupim i analiziram sve podatke. Ako ne na?em prigovora, složit ?u se s tobom.
Pozdrav!

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • SkyWatcher 300/1500 GoTo
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #5 u: 07.06.2006. u 23:38:31 sati »
Nema šanse da je na Antktiku bila Atlandita jer je sam led na njoj star barem 350 000 godina. Tako?er ako se južni pol i pomaknuo onda bi se ledena kapa protezala do Australije a gdje ima leda ima i fjordova. Na?ite mi barem jedan fjord u Australiji.
« Zadnja izmjena: 07.06.2006. u 23:43:33 sati od Acheron »

Offline Frank

• Global Moderator
  • AstroOdisej
  • *
« Odgovori #6 u: 08.06.2006. u 00:00:37 sati »
Evo Acheron me inspirirao za prvi "napad".

1)Istina je da niti Tasmanija, ni južna Australija, a ni Novi Zeland ne pokazuju nikakve tragove glacijalne erozije. Nema ni fjordova ni morenskih nanosa ni karakteristi?nog valovitog krajolika. Tako?er tlo pod težinom leda tone, pa se njegvim otapanjem izdiže mjenjaju?i tako izgled i položaje obalnih podru?ja. takvih dokaza kod australije nema. A niti živi svijet bilja i životinja ne pokazuje da su u periodu zadnjih 20ak tisu?a godina bili izloženi ledu ili velikom zahla?enju. A ako je južni pol bio bliže Antarktiku, nikada ne bi imao dovoljno toplu klimu za podržavanje i razvoj napredne civilizacije. Ako je bliže Australiji, gdje su dokazi!?

2)?ovjek se razvio u Africi i odande migrirao u Europu i Aziju. Iz Azije je Beringovim prolazom u Sjevernu i Južnu Ameriku, te preko jugoisto?ne Azije i otoka (kada sniziš more za 100m i kopna) u Azstraliju. Jednostavno nema na?ina da do?e na Antarktiku, preizolirana je. A da i do?e, ne može do?i dovoljno rano da osnuje civilizaciju koja bi bila tako napredna kao Atlantida oko 9000 godina prije Krista...

3)Tako?er istraživa?i Južnog pola po?evši od Scotta i Admunsona pa nadalje do Rusa, Amera i ostalih istraživa?a klime i lovca na meteorite, kao i radarska mjerenja nisu pokazala tragove nikakvog fosilnog nalaza ?ovjeka ikojeg doba niti tragove ruševina bilo kakvih gradova uop?e, a kamo naprednih kao Atlantida. Radar bi svakako otkrio ruševine bez obzira koliko leda na njima je...Ali ništa...

Tako da ve? sada i prije analize onog site-a pada u vodu teorija o Atlantidi na Antarktiku.
Osim ako, dakako, ti nemaš logi?no objašnjenje i rješenje navedenih problema...
Pozdrav!

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #7 u: 08.06.2006. u 08:14:06 sati »
Radar nikako ne bi otkrio ruševine ispod leda jer ga vec par centimetara leda zaustavlja,mozda jedino da se upotrijebi seizmograf.(nema ni razloga da jos uvijek postoje na povrsini).....
Ja je smještam malo dublje u prošlost,tako da fjordovi nisu nikakav problem,trenutno taj dio kore ne postoji ili je pod vodom, došlo do drasti?ne promjene u kori oko Antarktika i izdizanja rubova kontinenta,treba malo detaljnije i logicnije pretraziti taj teren........ smještam je puno prije po?etka Egipatske kulture (nestanak),a sam nastanak duboko u prošlost ......Nitko nije trebao dolaziti.Afrika nije prva koljevka zivota........
Nisam rekao da se u potpunost slažem s ?lankom ,nego da je to do sad nešto što se najviše podudara s indicijama,a nije neko bezvezno trabunjanje,trenutno ne vidim nikakav veliki minus pretpostavci,no to je samo moja SF pretpostavka.......
Ja  smještam pocetak Atlantide prije oko 250  milijuna godina, (treba uzeti  u obzir i položaj kontinenta).

« Zadnja izmjena: 08.06.2006. u 09:15:31 sati od Krun0 »
Deus non est !

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Keptn Todr
« Odgovori #8 u: 08.06.2006. u 12:08:03 sati »
Nisam rekao da se u potpunost slažem s ?lankom ,nego da je to do sad nešto što se najviše podudara s indicijama,a nije neko bezvezno trabunjanje,trenutno ne vidim nikakav veliki minus pretpostavci,no to je samo moja SF pretpostavka.......
Ja  smještam pocetak Atlantide prije oko 250  milijuna godina, (treba uzeti  u obzir i položaj kontinenta).

Zna?i prije dinosaura? Kako li su izgledali stanovnici? Visoki oko 6 metara, zubi oštri k'o žilet, Tiranosaur je bježao pani?no pred njima? Kako to da je Platon naišao na pri?u o tome u doba kada je i on znao da je svijet star nekoliko tisu?a godina, da je Sunce užareni ugljen koji ?e se ugasiti za stotinjak godina, nikakvih ?ak niti najmutnijih predaja o dinosaurima ili gigantskim sisavcima koji su živjeli od dinosaura naovamo, a znanstvene metode provjere bilo kakvih podataka su nepostoje?e?
Kad ja smišljam SF, onda ima me?uzvjezdanih brodova, vanzemaljaca zastrašuju?eg izgleda s kojima se ratuje, nevjerojatnih planeta, ljepotice koje treba spašavati. I robota, naravno. Još malo kvaziznanosti i dobijem bestseller...
Još nešto, u Minojskoj kulturi glavni motiv je bio bik; danas se gotovo svi slažu da je gr?ki mit o Minotauru i njegovom labirintu zapravo izraz strahopoštovanja barbarskih gr?kih plemena prema veli?anstvenim gra?evinama koje nisu mogli pojmiti.

Todor
Trolor

Offline Krun0

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #9 u: 08.06.2006. u 13:14:30 sati »
Ha ha dosao si i ti na svoje.......pazi ovako.....Minojska kultura nek ide lijepo hvrit,to su ti bili klasicni pijanci i ljencine :121: kao mi zagorci .............ok budemo se drzali klasicne Atlantide......
Jos uvjek sam za obale Antarktika ali prije 25000- 12000 godina,a ne kako je Platon napisao.To bi objasnilo uticaj na kulture Egipta i Amerike,mozda interakciju izme?u kromanjonaca i neandertalaca nakon kataklizme ,mutne i iskrivljene navode u povjesnim i "svetim" zapisima.

SF:
Malo sam nezgodno ubacio svoje mastarije o civilizaciji prije dinosaura (dinosauri bi se razvili nakon kataklizmi?kih promjena,kad je klima otišla malo hvrit(nakon vjerojatno PK udara)-pa se ne bi nikad mogli sastati - kad su dinosauri hodali ,oni su bili vec milijunima daleka proslost),pa sam lijepo naveo -- SF --u recenici....to mi zvuci jako privlacno,no znam da ne mogu doci do nikakvih cinjenica iz tog razdoblja....od 250 milijuna godina na ovamo sve se pretumbalo.
:SF
kaj mozes pisem to skrivecki na poslu da me sef ne vidi....... [22*
pa znam sam sebe spetlati.
« Zadnja izmjena: 08.06.2006. u 13:32:16 sati od Krun0 »
Deus non est !