Autor Tema: Nasa civilizacija  (Posjeta: 21143 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline davor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Spol: Muški
Odg: Nasa civilizacija
« Odgovori #90 u: 02.12.2009. u 12:08:13 sati »
Ali ja ne bih tako olako odbacio nacizam kao bespotrebni materijal za ovu raspravu. Radi se samo o jednom opasnom elementu koji nije baš nevažan.

Naime naivno bi bilo sve njemačke genetičare proglasiti šarlatanima. Oni su vjerovali u hipotezu da je njihova rasa superiornija, na višem stupnju evolucijskog razvoja i to su pokušali zdušno dokazati striktno znanstvenim metodama.  Gradi se svjetonazor i praktična politika koja tvrdi da izrasta na znanstvenim temeljima. Princip je slijedeći: Dokazano je da smo viša rasa. Kao viša rasa imamo pravo voditi čovječanstvo. S tim pravom možemo vući poteze koji imaju svoje znanstveno opravdanje.  I evo nam eklatantnog primjera kako se iskoristivši znanost i tehnologiju može doći do užasa zastrašujućih razmjera. A znanost u biti s tim nema veze, jer nisu bili u pravu.  Ista se situacija ponavlja s marksizmom gdje se pod parolom znanstvenog pristupa gradi novi društveni poredak. Rezultat je opet poguban.
Zašto? Zato jer je potpuno krivo vjerovati da je samo jedan svjetonazor ispravan, čak ako je znanost i tehnologija u pitanju, a pogubno ga je nasilno provoditi. 

Opet smo na početku. Samo slušanje, razumijevanje i uvažavanje drugih može nas oplemeniti kao pojedince i omogućiti da se razvijamo u ispravnom smjeru. Onda možemo napredovati i pridonijeti razvoju zajednice. Od same tehnologije nema puno vajde.
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline Frank

• Global Moderator
  • AstroOdisej
  • *
  • Upoznavajući svemir spoznajemo sebe!
« Odgovori #91 u: 02.12.2009. u 12:48:27 sati »
Upravo aludiram na toleranciju. Bez prihvaćanja razlika ostaje nam vrlo kratko vrijeme na ovom planetu...

Genetika 30ih i 40ih je bila u debelim povojima i još se nije niti ustroj DNA razumio. Pitanje je kakvi su bili ti dokazi i koliko u svrhu propagande i opravdanja onoga što se radilo.
Još su neiscrpni čovjek i zemlja čovjekova!

Offline davor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
« Odgovori #92 u: 02.12.2009. u 12:56:49 sati »
Genetika 30ih i 40ih je bila u debelim povojima i još se nije niti ustroj DNA razumio. Pitanje je kakvi su bili ti dokazi i koliko u svrhu propagande i opravdanja onoga što se radilo.

Loši dokazi, često tendenciozno nategnuti, često krivotvoreni, pod snažnim pritiskom politike, a sve u svrhu njene podrške. Baš kao što si napisao.
« Zadnja izmjena: 02.12.2009. u 13:23:12 sati od davor »

Offline IceFisherman

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #93 u: 02.12.2009. u 13:33:18 sati »
Vjerujem u dobre ljude

.... ja uvek misilm da su svi dobri i onda na kraju radi toga n______ skoro svaki put  :(
Hominum natura novitatis ac peregrinationis avida est. Ad astra volat !

http://allprojectstats.com/showuser.php?id=1700606

Offline Arkturus

• AstroPjesnik
« Odgovori #94 u: 02.12.2009. u 13:44:16 sati »
Hm,Hm. Ovaj stav potječe još iz viktorijanskog doba gdje se pod geslom da treba kultivirati "manje civilizirane" krila težnja za eksploatacijom kolonijalnih zemalja. Ne bih rekao da su divlja plemena necivilizirana, te da među njima vlada bezakonje.
Kad sam reko da današnji divljaci imaju problema sa zakonom nisam mislio da Afriku treba pokoriti. Mislio sam na ljude koji se ponašaju kao BBB ili Torcida. A takvi mogu biti i u Africi i na Trgu bana Jelačića.

Što se tiče nacizma, Hitler i Goebels su jako dobro znali iskoristiti znanstvene misli. Razni ljudi imaju razne misli i tako su našli skupinu koju će politički progurat jer im treba. Daleko od toga da nije bilo drugih znanstvenih hipoteza. Ova je slučajno naišla na politički plodno tlo.
A i nitko ne može tvrditi da će evolucija stati zato jer neko želi da svi ljudi budu ista vrsta i da se vremenom ne počnu usavršavati. To će se svakako dogoditi, ali ne u okviru jedne nacije nego tijekom puno stoljeća i neprimjetno na cijelom svijetu (poslijedica globalizacije). To je i najbitnija razlika onog o čemu pričamo i nacizma.
Iako očajno zvuči (jer mnogo oko toga ne podržavam) čini mi se da će svi najbolje razumjeti ako kažem da se evolucijski napredak događa po famoznoj hipotezi indigo djece. Hipoteza je izgluparana, ali barem objašnjava na koji način evolucija radi.

Offline Hasdrubal

• Astronom
« Odgovori #95 u: 02.12.2009. u 18:51:03 sati »
Hmm, ako bi se mala skupina ljudi izdvojila iz svijeta (dakle, izolirala) i s ograničenim resursima (jedva dovoljnim za preživljavanje) ostavila na jednom mjestu tako da su im dostupna sva postojeća znanja svijeta i kad bi to ZNALI iskoristiti, i na dulje vrijeme, recimo nekoliko godina, po teoriji je moguće da bi riješili neke od bitnih problema koje u ovom trenutku čovječanstvo ne može riješiti. Da li to znači da bi oni sami postali superrasa? Možda u slijedećim generacijama.
Činjenica je da dostupnost tehnologije uništava kreativnost, ali pomaže usavršavanju postojećih tehnologija. Zahvaljujući diesel i benzinskom motoru, svijet nije napravio ništa novo zadnjih 100 godina. Dobro, elektromotor na izmjeničnu struju, ali to je samo usavršavanje nečeg što se otprije poznavalo.
Dakle, tehnološki napredak, kakav danas imamo, znači samo usavršavanje i dopunu postojećih znanja - za korijenite promjene, koje će uzdrmati svijet, nema ni sluha niti želje.
U zadnje vrijeme čujem mnogo priča o reverzibilnoj tehnologiji odnosno nauci, navodno Ameri uče nove stvari sa srušenih NLO-a ili od vanzemaljaca - možda oni IMAJU nešto što je doista novo, ali nisu spremni u ovom trenutku to podijeliti s ostatkom svijeta, bez obzira na izvor tog znanja. Međutim, to ne znači da će se nešto i promijeniti - ostajemo zarobljenici tehnologija koje već desecima godina nisu iznjedrile ništa novo.

P.S. Ni digitalni kompjuteri nisu novost - elementi su poznati još iz kraja 19-tog stoljeća.

Offline davor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
« Odgovori #96 u: 02.12.2009. u 19:59:44 sati »
.......U zadnje vrijeme čujem mnogo priča o reverzibilnoj tehnologiji odnosno nauci, navodno Ameri uče nove stvari sa srušenih NLO-a ili od vanzemaljaca -.......

Zanimljivo, možda je i Tesla štogod pokupio od vanzemaljaca.  :D

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #97 u: 03.12.2009. u 10:47:13 sati »
Hmm, ako bi se mala skupina ljudi izdvojila iz svijeta ...

Ma nema sanse. Velika je vjerojatnost da bi bili ilustracija svijeta u malom - svadili bi se oko beznacajnih stvari, zaljubljivali pa varali, bili zavidni, itd.
Zato podrzavam misao o osobnom razvoju. Tek kada JA budem bolji moci cu bolje funkcionirati s drugima. A kada i oni budu bolji, e tada smo na dobrom putu da prezivimo i napravimo bolje drustvo.

Pod osobni razvoj ne mislim teretanu, nego vjezbanje uma i karaktera, podizanje etickih principa na visi nivo i slicno.
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline davor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
« Odgovori #98 u: 03.12.2009. u 12:25:17 sati »
Ma nema sanse. Velika je vjerojatnost da bi bili ilustracija svijeta u malom - svadili bi se oko beznacajnih stvari, zaljubljivali pa varali, bili zavidni, itd.
Zato podrzavam misao o osobnom razvoju. Tek kada JA budem bolji moci cu bolje funkcionirati s drugima. A kada i oni budu bolji, e tada smo na dobrom putu da prezivimo i napravimo bolje drustvo.

Pod osobni razvoj ne mislim teretanu, nego vjezbanje uma i karaktera, podizanje etickih principa na visi nivo i slicno.

Tako i ja mislim. Ali brate ne diraj mi teretanu.

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #99 u: 03.12.2009. u 13:13:28 sati »
 :lol:
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)